wtorek, 3 kwietnia 2018

Bookcrossing w Krakowie w Galerii Bronowice: 6-7 kwietnia 2018

6 - 7 kwietnia Galerii Bronowice w Krakowie zaprasza na bookcrossing. Podczas imprezy będzie można wymienić się książkami. Wyliczanka przygotowała z tej okazji specjalny konkurs.

Akcję bookcrossingową Galeria Bronowice prowadzi już nie pierwszy raz. Poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Po raz pierwszy jednak w akcję zaangażowała się Wyliczanka.


W związku z akcją Wyliczanka zorganizuje specjalnie oznaczoną swoją półkę. Ten kto ją sfotografuje, będzie miał szansę wygrać zestaw książek. Szczegóły konkursu i regulamin ogłoszę 5 kwietnia. 

***

Czym jest bookcrossing?

Bookcrossing jest ideą znaną już w latach 80., którą w 2001 roku rozpowszechnił amerykański programista Ron Hornbaker, poprzez stworzenie strony internetowej zrzeszającej bookcrosserów. Do Polski pomysł na nieodpłatne pozostawianie przeczytanych książek i udostępnianie je innym przywędrował w 2003 roku.  Jak mówią bookcrosserzy „ideą akcji jest by książki krążyły z rąk do rąk i były udostępnione szerokiemu gronu odbiorców”.

Dlaczego Galeria Bronowice?

„Mamy tutaj pierwszą w Krakowie Czytelnię w galerii handlowej. Jest to miejsce otwarte dla wszystkich- zarówno dla najmłodszych i tych zupełnie dorosłych czytelników. Od początku istnienia Galerii wspieramy czytelnictwo i popularyzujemy tą formę spędzania czasu. Mamy ponad 5000 tytułów, którymi możemy się podzielić. Stąd narodził się pomysł na bookcrossing. Galeria Bronowice to miejsce na Twój czas, a czas można spędzić naprawdę przyjemnie z dobrą książką.” – Agnieszka Parchimowicz, manager marketingu Galerii Bronowice.

Co trzeba zrobić by wziąć udział w akcji?

Mechanizm jest banalnie prosty!
1. Przynosisz nam swoje książki.
2. W zamian możesz zabrać tyle samo książek z naszego regału.

GODZINY OTWARCIA PUNKTU:
PIĄTEK 6 KWIETNIA
15:00 – 20:00
SOBOTA 7 KWIETNIA
10:00 – 20:00

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.galeriabronowice.pl oraz profilu Facebook Galerii Bronowice.

Akcję wspierają następujący patroni i partnerzy:
blog-ksiazkowy.pl
oczytanyfacet
czytamrecenzuje.pl
wyliczanka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz