piątek, 10 maja 2013

Premiera: Gimenez-Bartlett || Rok 1956

Tym razem krótka rekomendacja i zarazem zapowiedź weekendu z Eduardo Mendozą - cały czas zachęcam do uczestnictwa w konkursie, jego kolejna odsłona pod postem. Chodzi mianowicie o Alicię Gimenez-Bartlett, znaną już w Polsce z niejednej książki, tym razem prezentującą "Tam, gdzie nikt cię nie znajdzie" (Noir Sur Blanc, 2013).

Carlos Infante to dziennikarz. A ten zawód z kolei to jeden z popularniejszych motywów w książkach hiszpańskiej pisarki Gimenez-Bartlett. Co robią dziennikarze? Wiadomo. Dociekają. Infante będzie to robić na spółkę z paryskim psychiatrą Lucienem Nourissierem. Obiektem ich badań będzie niejaka Pasterka, czyli Teresa Pla Meseguer. Ponoć zamordowała niemal trzydzieści osób. Albo może i więcej? Kim jest? Dokąd naprawdę zaprowadzi jej historia? W swojej kolejnej książce Gimenez-Bartlett dowodzi, że jest przytomną obserwatorką ludzkich charakterów.

Rekomendacja ukazała się na łamach "Magnesu", dodatku "Dziennika Polskiego".

***
KONKURS ze ZNAKiemCodziennie, od poniedziałku do niedzieli, pod kolejnymi postami na blogu pojawiają się okładki książek Eduardo Mendozy, które zostały wydane w Polsce. Waszym zadaniem jest skompletowanie 7 tytułów powieści i nadesłanie ich do wtorku, 14 maja, do godziny 12 na adres wyliczanka@yahoo.pl. Nagrodą w konkursie jest pakiet książek o fryzjerze detektywie: "Przygoda fryzjera damskiego", 'Sekret hiszpańskiej pensjonarki", "Oliwkowy labirynt" oraz "Awantura o pieniądze albo życie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz