czwartek, 19 września 2013

Konkurs z Matrasem: Marek Krajewski || 5 egzemplarzy

12 września pojawiła się nowa książka Marka Krajewskiego. Z tej okazji autor jeździ obecnie po kraju i rozmawia o "W otchłani mroku" (Znak, 2013) ze swoimi czytelnikami. Zawita także i do Krakowa, 25 września, gdzie o godz. 18 w księgarni Matras przy Rynku Głównym 23 będziemy rozmawiać. W imieniu swoim i Marka Krajewskiego serdecznie zapraszam.

Przy okazji, przeglądając swoje książki, uświadomiłem sobie, że mija właśnie dokładnie 10 lat, odkąd się po raz pierwszy z Markiem Krajewski spotkałem. Działo się to przy okazji wywiadu na temat pewnej książki, której tytułu nie mogę teraz zdradzić, bo będę o niego pytał za chwilę w konkursie. :-)


Z książki, w której w 2003 roku wpisał się Marek Krajewski, pochodzą trzy następujące cytaty:


Czarnoskóry taksówkarz, James Mynors, zwiększył szybkość pracy wycieraczek. Dwa ramiona chciwie zgarniały z przedniej szyby płaty śniegu. Wycieraczki były swoistym taktomierzem, który podkreślał rytm bigbitowej piosenki Chucka Berry'ego "Maybellene" płynącej z radia.

- Stryju Ebi, co złego jest w badaniu literatury? - niespokojny tenor przechodził chwilami w falset. - Niech stryj wytłumaczy mojemu ojcu, że to nic złego. Stryj najlepiej wie, ile wzniosłych chwil dostarcza nam poezja, jakich dzięki niej zażywamy rozkoszy... Sam stryj studiował Horacego i napisał o nim artykuł po łacinie.. Nasz łacinnik, rektor Piechotta, bardzo sobie ceni te stryja uwagi...

- Masz czterdzieści cztery lata. Myślisz, że jesteś w stanie się zmienić? - w spojrzeniu Sophie nie było ani cienia melancholii.
 Jeśli już domyślacie się, z której książki Marka Krajewskiego pochodzą powyższe cytaty, prześlijcie jej tytuł na adres wyliczanka@yahoo.pl. Na odpowiedzi czekam do 25 września do godz. 12. Do wygrania jest 5 egzemplarzy ostatniej powieści Marka Krajewskiego "W otchłani mroku". Nagrodzonych ogłosimy podczas spotkania z Autorem, 25 września, po godz. 18 w Matrasie przy Rynku Głównym 23 w Krakowie.

Jeszcze raz zapraszam. No i oczywiście trzymam kciuki!

2 komentarze:

  1. Żałuję, że nie mogę być w Matrasie na spotkaniu, ale przyłączam się do konkursu i wysyłam odpowiedź:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Konkurs jest oczywiście otwarty dla wszystkich:)

      Usuń