wtorek, 5 listopada 2013

Tytuły nieopublikowanych książek Jonathana Carrolla

Jonathan Carroll, uwielbiany przez wielu z Was pisarz, ma skłonność do fantazji. Jego czytelnicy również. Powymyślali mu tytuły nienapisanych powieści. I tak, to prawda, sam ich do tego namówiłem.

Pisarz co dopiero wydał "Kąpiąc lwa", na temat której to powieści przeprowadziłem z nim rozmowę (czytajcie ją niebawem na wyliczance), więc była świetna okazja do tego, by się pobawić. Nagrody - pięć egzemplarzy książki - ufundował wydawca polski Carrolla, poznańska oficyna Rebis. Aby otrzymać jeden z nich, należało wymyślić tytuł niepublikowanej książki pisarza.Muszę przyznać, że stanęliście na wysokości zadania. Przyszło kilkadziesiąt propozycji, z których najciekawsze publikuję poniżej.


> "Naparstek dla derkacza"
> "Złe przekąski"
> "Czesząc nietoperza"
> "Dolina łkań"
> "Biegnące góry"
> "Kły gwiazd"
> "Mężczyzna, który tańczył z rekinem"
> "Ucho nocy"
> "Szczotkując tygrysa"
> "Koń, który wiedział za dużo"
> "Kryształowy schabowy"
> "Siedząc w mrowisku"
> "Tkanie ognia"
> "Płonące lody"
> "Polowanie na gwiazdy"
> "Sadzenie bałwanów"
> "Niebo pod dachem"
> "Mężczyzna, który zagubił się w Wiedniu"
> "Nieżyt nosa nosorożca"
> "Skacząc między brzegami Hadesu"

:-)))

Próbowałem z powyższych propozycji ułożyć jeden, nazwijmy go - idealny. Byłby on rodzajem kompromisu. Posiłkowałem się jednym z tych popularnych programów do tworzenia chmur ze słów. Wyszło coś, co prezentuje obok tytułów w zielonym prostokącie.


Jasno z tego wynika, że wzorcowym tytułem na książkę Carrolla - zdaniem biorących udział w zabawie - byłby "Mężczyzna który". ;-) Co sądzicie?

A teraz część najważniejsza, czyli Zwycięzcy:

Rafał B.
Jarek Cz.
Kinga K.
Agnieszka M.
Malgo O.

Serdecznie gratuluję i proszę o kontakt mailowy (wyliczanka@yahoo.pl). Podeślijcie swoje adresy pocztowe - w ten sposób prześlemy Wam najnowszą książkę Carrolla.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz