czwartek, 20 marca 2014

Konkurs z kryminalnymi siostrami

Coraz więcej osób w Skandynawii zamieszanych jest w kryminalne sprawki. Ostatnio w tej sprawie współdziałają nawet rodzeństwa.

A konkretnie Camilla Grebe i Åsa Träff. Pierwsza, urodzona w 1968 roku, jest ekonomistką. Współzakładała wydawnictwo StorySide, które specjalizuje się w audiobookach. Teraz jest szefem firmy konsultingowej. Z kolei Åsa, urodzona w 1970 roku, jest psychologiem. I wraz z dwoma kolegami prowadzi poradnię psychologiczną. Połączenie konsultingu i psychologii może dać dobrą opowieść kryminalną?

Najwyraźniej tak. Pierwszy dowód - cóż za dobre słowo w tym kontekście! - otrzymaliśmy rok temu w postaci powieści "Spokój duszy". Teraz do naszych rąk trafia dowód numer dwa: "Bardziej gorzka niż śmierć".

Otóż pewnego październikowego dnia na przedmieściach Sztokholmu dziewczynka, Tilde, jest świadkiem mrożącego krew w żyłach zdarzenia. "Przedpokój jest pogrążony w ciemności. Nic nie widać, można się tylko domyślać, że coś się rusza. Wrzask. Ktoś, Tilde widzi, że to mama, bezwładnie pada głową naprzód na podłogę w kuchni". Pobicie okazuje się śmiertelne.

Kości zostają rzucone. Akcja - start.

Równolegle, a może nawet nieco wcześniej do tych wydarzeń, psychoterapeutka Siri z przyjaciółką
Rebis, Poznań 2014.
Ainą prowadzą terapię dla kobiet, ofiar przemocy domowej. Temat jest trudny, procedury leczenia także. Zwłaszcza, że chodzi o cały system, który przyzwala przestępcom czuć się bezkarnie, a ofiary zmusza do życia w poczuciu lęku. Chociaż... No właśnie. Dzieje małej Tilde splotą się w niespodziewanym momencie z losami Siri, która ma więcej rozterek - nie tyle w pracy, co w życiu prywatnym.






***

Z wydawnictwem Rebis Wyliczanka zaprasza do konkursu, w którym do wygrania są trzy egzemplarze "Bardziej gorzka niż śmierć" duetu Grebe i Träff. Aby zdobyć jeden z nich, należy odpowiedzieć na następujące pytanie:

Tytuł książki jest nawiązaniem do cytatu z pewnej Księgi biblijnej. Jak się nazywa ta Księga?

Na Wasze odpowiedzi czekam do końca 30 marca, do godz. 23.59. Przysyłajcie je pod adres wyliczanka@yahoo.pl. Warunkiem, poza poprawną odpowiedzią, uczestnictwa w losowaniu jest podanie adresu, pod który będziemy mogli wysłać nagrodę.

2 komentarze:

  1. a gdzie jakieś wyniki?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tutaj: https://www.facebook.com/wyliczanka.eu :)

      Usuń