piątek, 21 kwietnia 2017

Weekend Księgarń Kameralnych + Światowy Dzień Książki

Kupujecie w małych księgarniach? Jeśli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość. Zajrzyjcie do nich w ten weekend. Będzie szałowo.


Skąd ta pewność? Ano stąd: wystartował Weekend Księgarń Kameralnych, a to oznacza, że małe księgarnie przygotowały fajerwerki. Jakie konkretnie? O tym za chwilę.

Na razie przypomnijmy - głosem Anny Karczewskiej w #rozmoWyliczanki - dlaczego warto kupować książki kameralnie:


Królową imprez przygotowanych specjalnie na WKK będą spotkania z autorkami i autorami. Nie będą na ogół to standardowe rozmówki. W planach jest bowiem show multimedialny czy okazja by zjeść przy jednym stole z autorem śniadanie. W ten sposób będzie można spotkać Mariusza Szczygła, Magdalenę Kicińską, Ryszarda Krynickiego czy Kubę Wojtaszczyka.

Wśród prowadzących - dodajmy od razu - też nie zabraknie świetnych nazwisk: Aleksandry Boćkowskiej, Justyny Czechowskiej czy Marcina Wichy.

Organizatorzy przygotowali ponadto szereg wystaw, warsztatów, zajęć twórczych. Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się te skierowane do najmłodszej publiczności.

Spis imprez w Warszawie znajdziecie >>> TU <<<.

A to nie wszystko!

Ten weekend w ogóle będzie szczególny, bo księgarnie świętują Światowy Dzień Książki. Krakowska "DeRevolutionibus" z Brackiej zaoferuje na przykład przyjemne rabaty.

Jeśli już w Krakowie jesteśmy - koniecznie polecam też zajrzeć do Księgarni Pod Globusem przy Długiej, gdzie z Gają Grzegorzewską porozmawia Anna Dziewit-Meller oraz do Lokatora przy Mostowej, gdzie odbędzie się spotkanie z Agnetą Pleijel.

Więcej o samej imprezie i spotkaniach w innych miastach >>> TU <<<.

1 komentarz:

  1. A ja kompletnie zapomniałam o światowym święcie książki, jak można zapomnieć? a no można.

    OdpowiedzUsuń