piątek, 16 sierpnia 2013

Konkurs z Prószyńskim: Tanya Valko || 3 egzemplarze do wygrania

Myśleliście kiedyś o operacjach plastycznych? A może macie to już za sobą? ;) Jeśli nie, to jest jeszcze jedna szansa na kontakt z tego rodzaju skalpelem: ta mianowicie, że chętnie o tym wszystkim przeczytacie. Tym bardziej że książka o tym opowiadająca - "Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną" Tanyi Valko (Prószyński i S-ka, 2013) jest do wygrania w naszym nowym konkursie.


Anka, tak zwany energizer, najbardziej zwariowana, liderka i dusza towarzystwa; Dorota, jej najbliższa przyjaciółka, zrównoważona, żona mężowi, matka synom; Elżunia, lekko przy kości, milcząca i zamknięta w sobie; Jarka, blondyna, zadowolona z siebie, kobieta sukcesu... Co się dzieje, gdy cała czwórka spotyka się razem?

Niestworzone rzeczy.

Tanya Valko w swojej nowej książce innej niż dotychczas - przypomnę: Valko zasłynęła z arabskiego cyklu książkowego: "Arabska żona", "Arabska córka", "Arabska krew" i "Arabska księżniczka" - opowiada o tym, co z kobietami robi współczesna kultura piękna. Kultura, a właściwie należałoby rzec: przemysł piękna. Pisałem o tym zresztą niedawno przy okazji innej książki, ale o ile tam temat został potraktowany bardzo serio, o tyle tu: z przymrużeniem oka. I ogromnym dystansem.

Bo do operacji plastycznych i upiększania się trzeba mieć zdrowe podejście. Są poza tym granice pogoni za młodością, świeżym wyglądem i utrzymaniem przy sobie powabu, który - ponoć - umyka z wiekiem. I wtedy pojawia się myśl o zmianie. I ingerencji chirurga plastycznego. A wraz z tymi myślami pojawia się mnóstwo wątpliwości. Oraz ważnych pytań.

O tym właśnie wszystkim opowiada - w fabularnej osnowie - Tanya Valko. Czyni to w swoim stylu, czyli łącząc przystępną formułę z rzetelną wiedzą. Ta książka to zatem to nie tylko próba zrozumienia rozterek bohaterek, ale również charakterystyka działalności związanej z kosmetyką medyczną. Ku przestrodze? A może na zachętę? ;-)

***

Wraz z wydawnictwem Prószyński i S-ka zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są trzy egzemplarze najnowszej książki Tanyi Valko "Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną". Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: jakie miasto jest stolicą Libii?

Odpowiedzi należy przysyłać do 23 sierpnia 2013 roku do godz. 12 pod adres wyliczanka@yahoo.pl

Trzymam kciuki. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz